version en
version cz
version de
version en
Outlet
Number of items: 0 0,- Kč

Co mi brání v hubnutí? 9+1 tip, které vás možná brzdí při hubnutí.

Chci zhubnout,ale nedaří se mi to. Kolikrát jsem tohle slyšela. Ale víte, že důvod může být prostý? ✔️ Sepsali jsme pro vás 9+1 brzd hubnutí, které stojí za neúspěchem. Pojďme si je společně představit.

Co nám brání zhubnout?

Také si často říkáte, jak je možné, že nehubnete? Vždyť držíte diety, stravujete se zdravě a dostatečně se pohybujete. Případně, pokud už konečně zhubnete, za pár týdnů jsou kila zpátky i s novým přírůstkem?

Než vyhodíte váhu z okna, pojďte se podívat, kde by mohl být zakopaný pes. Možná i ve vašem případě je na vině neúspěchu některý z následujících důvodů.

Třeba si vezměte váš jídelníček – víte, že tyto potraviny patří mezi ty, které vám brání zhubnout?

1. Cukr

2. Džusy a ovocné šťávy

3. Lepek

4. Umělá sladidla

5. Vejce

6. Mléčné výrobky

7. Sója

A dalo by se pokračovat, přesto však, ukončíme tento soupis. Protože – neříkáme – úplně vynechejte. To snad ani nejde. Ale vhodně volte jídelníček, snažte se zaměřit na celistvost a celkový kalorický příjem.

A myslete na to, že džusy nejsou zase až tak zdravé. Ten tučný tvaroh nemusíte jíst 10x týdně na svačinu. A třeba sója – ta s vámi může z dlouhodobého hlediska hezky zamávat.

Sepsali jsme pro vás další typy, které mohou být důvodem, proč se vám nedaří zhubnout. Třeba se v řadě z nich najdete a odpoví vám na otázku, kde děláte chybu a jak ji napravit.

1. Myslíme si, že nepotřebujeme odbornou pomoc při hubnutí

Aby vaše dlouhodobá snaha přinášela kýžené ovoce, je potřeba mít promyšlený a individuálně vytvoření hubnoucí plán.

A málokterý laik je schopen si takový plán na míru připravit sám. A to i z důvodu, že k tomu jsou potřeba výsledky analýzy tukových a svalových poměrů vašeho těla.

Ano, je pravdou, že na internetu najdete řadu inspirace a tipů. Přesto však - jedná se o univerzální návody, které vám ve finále nemusí opravdu pomoci zhubnout. Proto, minimálně se poraďte se specialistou - jak na to.

Schválně - už jste slyšeli o kalorickém deficitu? A takových "odborných" výrazů by se při hubnutí dala najít celá řada.

2. Nepijeme dost vody

Voda je královna všech tekutin. Nejen, že hydratuje naše tělo, ale může nám také pomoci na cestě k vysněné váze. K jídlu pijte dostatek vody či konzumujte zeleninu s jejím vysokým obsahem. Voda totiž dokáže přelstít váš žaludek.

Díky ní získáte pocit menšího hladu a plnějšího žaludku. Nebudete tak mít potřebu se tolik najíst.

Bez kvalitního pitného režimu to prostě nedáte. Často se na to zapomíná, ale při hubnutí je více než zásadní. Věřte či nikoliv.

3. Jíme zdravé potraviny, ale v nadměrném množství

S rozhodnutím zhubnout jste vykoupili obchod zdravé výživy a cpete se zdravými potravinami od rána do večera? To děláte chybu. Zdravé totiž znamená zdraví prospěšné, nikoliv dietní. Takže - můžete prostě sami chybovat tím, že to přeháníte. A hubnutí pak dostává na frak.

Například ořechy, celozrnné těstoviny a pečivo, vysokoprocentní čokoláda, semínka a dokonce i olivový olej obsahují mnoho tuků. Sice zdravých tuků, ale stále tuků. Při redukci váhy je naprosto zásadní hlídat si správný příjem makroživin. Byť jsou potraviny zdravé, jezte střídmě.

4. Náš jídelníček není pestrý

Vynechávat celou určitou skupinu potravin, například sacharidů, jak kážou některé radikální diety, je pro naše tělo velkým rizikem. Naše tělo potřebuje při snaze zhubnout pestrou a vyváženou stravu. Z dlouhodobého hlediska je velký deficit tuků či například právě sacharidů velmi nebezpečný.

Tělo je totiž potřebuje k tomu, aby na denní bázi správně fungovalo. A to, že některé makroživiny budeme odmítat nám rozhodí fungování organismu. U žen to může vést až ke ztrátě menstruace a problémům s plodností.

5. Jíme ve shonu a “užíráme”

Na jídlo bychom měli mít klid. Vyčlenit si na něj čas, sednout si k němu ke stolu, vypnout počítač i televizi a užít si ho všemi smysly. O to víc, pokud se snažíme zhubnout. Pokud totiž jídlo budeme hltat, zatímco budeme sledovat zprávy v televizi nebo pracovat na počítači, budeme mít pocit hladu i právě po dojedení.

Na jídlo se proto soustřeďte a jezte vědomě. Stejně kontraproduktivní, pokud máte hlad, je uzobávání. Ve finále totiž sníte normální porci. Ale protože jste si ji nenandali na talíř a neviděli ji před sebou, váš mozek bude stále evidovat pocit hladu.

6. Stresujeme se a málo spíme

Také stres a nervozita jsou při hubnutí nežádoucími faktory, které nám brání dosáhnout vytouženého cíle. Když totiž naše tělo cítí, že jsme v jakékoliv psychické nepohodě, začne stávkovat. Organismus tak přestane likvidovat zásoby tuku, které máme, a metabolismus se zpomalí.

Stres a nevyspání zvyšují pocit hladu. Často jsou spouštěčem záchvatovitého přejídání. Na nedostatek energie totiž naše tělo reaguje požadováním kalorických jídel. Někdo začne ze stresu hubnout, bohužel jde ale o úbytek svalové hmoty, nikoliv tuku.

7. Nesnídáte? Velká chyba!

Možná si i vy myslíte, že když se připravíte o kalorie ze snídaně, můžete si pak dát do nosu odpoledne. To sice můžete, ale rozhodně tak nezhubnete. Pro redukci hmotnosti je velmi důležité, aby byla pestrá strava rovnoměrně rozložena do všech aktivních částí dne.

Kromě toho, tělo, které se bojí hladovění, se nezbavuje zásob tuku, protože očekává horší časy. Snídaně naopak pomůže metabolismus nastartovat po noci, kdy byl utlumený. Pokud ráno nemíváte hlad a nesnášíte, když se musíte nutit do jídla, zaměřte se na velikost vaší večeře. Možná je až moc velká, když do rána nevyhladovíte.

A ouha - jsme opět zase u jídla, jídelníčku. Asi je hodně důležitý, když se stále bavíme o jídel, že? Při hubnutí je jídelníček opravdu zásadní. Už mi věříte?

8. Nechceme se vzdát svých oblíbených pokrmů

Dietu neošálíte. Pokud chcete skutečně zhubnout, uvědomte si jedno. Vaše nové stravovací návyky nemůžete jen tak vypnout, přes víkend hřešit, a od pondělí na ně zase najet. Omezte smažená, tučná a sladká jídla a nahraďte je zeleninou. Dieta není na dobu určitou.

Nefunguje to tak, že jakmile zhubnete, můžete se přestat stravovat dietně. Respektive můžete to udělat. Ale počítejte s tím, že kila, která jste shodili, se k vám brzy vrátí zpátky. Proto je tak důležité vybrat styl stravování, který vám bude sedět a bude pro vás dlouhodobě udržitelným.

Avšak pozor - určitě zapomeňte na extrémní diety, těm se opravdu vyhněte! Přehledně jsme jich pár sepsali do článku na toto téma.

Rodina v tom nejede s námi

Je potřeba si uvědomit, že chceme zhubnout sami pro sebe a pro své zdraví. A je nutné počítat s tím, že ve chvíli, kdy se začneme stravovat zdravě, to neudělá celý svět. Vždy kolem nás budou lidi, kteří budou jíst nezdravé věci, na které budete mít také chuť. Proto musíte mít silnou vůli a obrnit se jí.

Až si manžel nebo manželka v sobotu večer u televize otevřou balíček smažených brambůrků, musíte se ovládnout a nenechat se zlákat. Většinou pomáhá uvědomit si, proč jste se rozhodli, že chcete zhubnout. Pokud bude chuť na nezdravou pochoutku opravdu silná, vyplatí se mít v záloze nějaké motivační weby či účty s fotkami hubnoucích proměn na sociálních sítích.

A na závěr bychom vám rádi představili skvělé video, které shrnuje dalších 11 důvodů, proč prostě nemůžete zhubnout.

Co mi brání v hubnutí? 9+1 tip, které vás možná brzdí při hubnutí. - 225944 - Proč mi nejde zhubnout

Proč mi nejde zhubnout

Insert comment

Login
Email ( email is not published )
Your comment   ( Photos can be inserted after the sending of the message. )
Enter the code
antispam
     More information

Providing our services is cookies. By using our services, you agree to the use of cookies. Thank you.   More information