version en
version cz
version de
version en
Outlet
Number of items: 0 0,- Kč

8 zásadních chyb při aplikaci opalovacího krému

S námi se dozvíte, jak správně používat opalovací krémy. ✅ Inspirujte se 100% ověřenými radami od profesionálů❗ Vyvarujte se proto letos chybám, které mohou ohrozit vaše zdraví. Ostatně, zejména v parných letních dnech za plného svitu slunce je opalovací krém základ kosmetické péče o pleť.

Ochrana pokožky při opalování je velmi důležitá!

Česko zasáhly letos opět tropické teploty a léto "přijíždí" naplno do našich životů. Snad každý by toho rád využil a měl krásně opálenou pleť s příjemnou bronzovou barvou.

Všichni víme, že sluneční paprsky jsou škodlivé a je potřeba se před nimi chránit. Tento poznatek jsme získali při prvním, nechráněnném pobytu na slunci. Nechci vám křivdit, vím, že většina z nás to dělá, ale často ne dost důkladně. Jinak by neexistoval takový nešvar jako spálená záda (nebo jiná část těla). A tím výčet rozhodně nekončí. Předejděte suché a zarudlé pleti, jejímu předčasnému stárnutí nebo nepříjemnému zabarvení v podobě pigmentových skvrn. Nepodceňujte každodenní ochranu pleti před sluncem a vyvarujte se při ní několika chyb.Jakých nejčastějších chyb se při aplikaci opalovacích přípravků dopouštíme? To si společně představíme v našem dnešním článku.


Nejčastější chyby při používání opalovacího krému

Sluníčko na nebi pomalu nabírá na intenzitě a venku trávíme stále více času. Právě v tomto okamžiku, často nevědomky, vystavujeme pokožku paprskům, které ji mohou často velmi ublížit. Spálení kůže, stárnutí pokožky, pigmentace… to jsou jen některé důsledky zanedbané sluneční péče. I když se o nebezpečí nadměrného slunění obecně ví, stále děláme chyby, které naší pokožce neprospívají. Jaké jsou ty nejčastější?

1. Opalovací krém vůbec nepoužíváte

Možná si kladete otázku: "proč taky?". Mám snědou pokožku, nespálím se. Spálit se nemusíte, ale škodlivé UV-záření může vaší kůži pořádně zavařit, a to vznikem sluneční alergie, stařeckých skvrn, vrásek nebo až vznikem rakoviny kůže. A vynechávat opalovací krém, to za to přece nestojí.

Mnozí nepoužívají opalovací přípravky proto, že chtějí mít krásné opálení. Ano, slunce k životu potřebujeme, vitamín D bychom jinak horko těžko získali. Ale všeho moc škodí. I s opalovacím krémem se opálíte, jen nástup opálení bude o něco pozvolnější. A hlavně, bude zdravější.

2. Chráníte kůži pouze opalovacími přípravky

Možná si budeme protiřečit, ale samotný opalovací krém rozhodně nestačí. UV záření proniká i přes oblečení. Taková bílá barva trika má ochranný faktor pouze 3! Noste na slunci i vhodné oblečení, pokrývky hlavy, pobývejte ve stínu a nechoďte ven ve „sluneční špičce“ – od 11 – 14 hodin. Uvidíte, že do budoucna to vaše pleť velmi ocení.

3. Vysoký ochranný faktor = můžu být o to déle na slunci

Často se nám snaží toto namluvit kdejaká reklama. Není to až tak úplně pravda. Ochranný faktor vyjadřuje, kolik procent UV-záření dokáže opalovací krém blokovat. Krémy s faktorem 30 blokují 97 % UV-záření, faktor 50 jen o procento víc. A tak co myslíte, vyplatí se investovat o 100 korun více za vyšší UV faktor?

Vysoký ochranný faktor hraje spíše na psychiku nás spotřebitelů. Cítíme se více chránění, ale zas až tak moc chránění nejsme. Spálit se můžete, i když máte ochranný faktor 50+. Důležité je pobývat na slunci s rozumem.

4. Používáte málo krému

Aby ochranný faktor vašeho opalovacího krému účinkoval tak, jak má, musíte ho nanést pořádnou vrstvu. A ne jen trochu do dlaně a namazat pomalu celé tělo. Až 2/3 populace aplikuje tento přístup. Malá vrstva opalovacího přípravku znamená snížení ochranného faktoru. Přitom je vědecky dokázáno (a vyzkoušeno), že ochranné UV-filtry fungují jen v případě nanesení silné vrstvy krému.

Ptáte se, kolik bychom ho tedy měli použít na jedno namazání? Asi 36 g. Jedno balení opalovacího přípravku by mělo sloužit cca na 7-10 namazání. Ovšem zde se trochu pozastavíme, zkuste najít takový, který neublíží mořskému životu.

5. Namažete se jen jednou za den

Ještě nikdo nevyrobil opalovací krém, který by účinkoval celý den. A ač se o to mnozí snaží, věřte nám, pokud vystavujete své tělo slunci, dbejte na pravidelnou ochranu. Abyste skutečně vystavili stopku UV-záření, nejenže musíte aplikovat řádnou vrstvu krému, ale musíte aplikaci opakovat ideálně každé 2 hodiny.

6. Opalovací krém použijete až při pobytu na slunci

Opalovací krémy potřebují čas, aby se vstřebaly do pokožky. Na to ovšem většina z nás nemyslí a pak je člověk překvapený, že silné slunce na dovolené jej spálí, ač se namazal ihned po příchodu na pláž. A zde je kámen úrazu. Opalovacímu krému trvá 15-30 minut, než začne samotný ochranný faktor vůbec působit.

Zkuste zavést nové pravidlo v rodině – první krém, až pak ven.

7. Moc důvěřujete voděodolným krémům

Věřte mi, z vlastní zkušenosti vím, ani voděodolný krém není všemocný. Poskytne vám ochranu během koupání, ale jen na určitý čas. Voda krém smívá. Následné osušení ručníkem setře poslední zbytky krému a vy už nejste chráněni. Proto po každém koupání nebo po sportovní aktivitě znovu aplikujte opalovací přípravky.

8. Použijete krém z předešlých let

Ochranné složky opalovacích přípravků vydrží přibližně 3 roky. Čím starší krém, tím nižší ochrana před sluncem. Prošlý krém poznáte snadno – změní barvu, vůni nebo konzistenci (oddělení jednotlivých složek). Na každou sezónu kupte nový!

Zkuste letos v létě dodržovat tato pravidla. Udělejte něco pro své zdraví pokožky. Určitě netoužíte zpestřit si dovolenou spálenou pokožkou! A už vůbec ne, na stáří, řešit problémy s kůží.

A malá rada na závěr - včas myslete i na ochranu pokožky prostřednictvím vitaminů a dalších účinných látek, které pomáhají ke zdravému a krásnému opálení. Vhodný je určitě beta-karoten, který najdete i v doplňcích stravy.


8 zásadních chyb při aplikaci opalovacího krému - 220566 - Chyby při použitíí opalovacího krému

Chyby při použitíí opalovacího krému

Insert comment

Login
Email ( email is not published )
Your comment   ( Photos can be inserted after the sending of the message. )
Enter the code
antispam
     More information

Providing our services is cookies. By using our services, you agree to the use of cookies. Thank you.   More information